Tłumacz przysięgły szwedzkiego Kalisz

Tłumacz przysięgły szwedzkiego Kalisz to nasza oferta, która obejmuje przekłady zwykłe, poświadczone i specjalistyczne. Do współpracy zachęcamy osoby fizyczne i firmy. Działamy za pośrednictwem Internetu na terenie całego kraju. Usługi lingwistyczne cechuje niezachwiany poziom merytoryczny i konkurencyjne ceny. Przyjmujemy Wasze zlecenia przez 7 dni w tygodniu. Nasz team reprezentują znanej klasy filolodzy z odpowiednim wykształceniem. Tłumacz przysięgły szwedzkiego Kalisz pomoże swoim klientom w takich kwestiach jak:

Tłumacz przysięgły szwedzkiego Kalisz 

Tłumaczenia poświadczone szwedzkiego
Tłumaczenia poświadczone szwedzkiego

 

Kalisz (stgr. Καλισία, łac. Calisia, jid. ‏קאַליש‎) – miasto na prawach powiatu w środkowo-zachodniej Polsce, położone na Wysoczyźnie Kaliskiej, nad Prosną, u ujścia Swędrni; historyczna stolica Wielkopolski, stolica Kaliskiego, drugi co do wielkości ośrodek województwa wielkopolskiego, siedziba powiatu kaliskiego, jeden z dwóch głównych ośrodków aglomeracji kalisko-ostrowskiej i Kalisko-Ostrowskiego Okręgu Przemysłowego; siedziba kurii diecezji kaliskiej.

Od 1314 do II rozbioru Polski Kalisz był stolicą województwa kaliskiego. Od XVI wieku do pierwszej połowy XVIII wieku był miejscem obrad sejmików elekcyjnych województwa kaliskiego. Następnie został stolicą departamentu kaliskiego w Księstwie Warszawskim, w Królestwie Polskim stolicą województwa (do 1837), później (w latach 1837–1845 i 1867–1918) stolicą guberni. W latach 1975–1998 był stolicą województwa kaliskiego.

Kalisz, według danych GUS z 31 grudnia 2019, liczy 100 246 mieszkańców. Miasto stanowi ważny ośrodek kulturalny – znajdują się w nim teatry, muzea, filharmonia, liczne galerie i organizowane są festiwale.

Patronem Kalisza jest św. Józef. Święto miasta obchodzone jest 11 czerwca.