Tłumacz przysięgły szwedzkiego Będzin

Tłumacz przysięgły szwedzkiego Będzin to nasza propozycja, która opiewa na translacje zwykłe, uwierzytelnione i specjalistyczne. Do współpracy zapraszamy klientów prywatnych i przedsiębiorstwa. Działamy za pośrednictwem Internetu na terenie całego kraju. Usługi językowe cechuje wysoki poziom merytoryczny i konkurencyjne ceny. Przyjmujemy Państwa zlecenia przez cały tydzień. Nasz team reprezentują znanej klasy filolodzy z odpowiednim wykształceniem. Tłumacz przysięgły szwedzkiego Będzin pomoże swoim odbiorcom w takich kwestiach jak:

Tłumacz przysięgły szwedzkiego Będzin 

Tłumaczenia poświadczone szwedzkiego
Tłumaczenia poświadczone szwedzkiego

 

Będzin (ros. Бендзин) – miasto w południowej Polsce, w województwie śląskim, siedziba powiatu będzińskiego, w Zagłębiu Dąbrowskim, będącym historyczną częścią zachodniej Małopolski, nad rzeką Czarną Przemszą i Brynicą, na Wyżynie Śląskiej, na terenie Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego (GOP) i konurbacji katowickiej.

Był miastem królewskim Korony Królestwa Polskiego w tenucie będzińskiej w powiecie proszowskim województwa krakowskiego w końcu XVI wieku. Będzin uzyskał prawo składu w 1464 roku.

Będzin jest historyczną stolicą regionu Zagłębia Dąbrowskiego oraz częścią dawnej ziemi krakowskiej Małopolski. Należy do najstarszych miast (650 lat od nadania magdeburskich praw miejskich) Małopolski i województwa śląskiego. Jest siedzibą władz powiatu będzińskiego (starostwo). Stanowi ośrodek handlowy, finansowo-gospodarczy (przemysł, energetyka), administracyjny i kulturalno-oświatowy regionu.

Pod względem ekonomicznym Będzin pełni głównie funkcje administracyjne i handlowo–przemysłowe; rozwijają się funkcje turystyczne. Jest ośrodkiem we wschodniej części Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego.